Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • U kolegi mkania777 bardzo ładnie ten tył teraz wygląda. Ja dzwoniłem do serwisu Carsedu w Mińsku Mazowieckim tam gdzie Kuba Jaczewski pracuje to Pan z serwisu nie marudził tylko kulturalnie zaprosił mnie na pomiary, więc przy najbliższej okazji podjadę. Póki co uważam ich za bardzo rozsądnych ludzi, więc mam nadzieję, że nie zmienię swojej opinii. Jak mierzyłem we własnym zakresie to tył mi wyszedł ok.365-370mm, przy przodzie w granicach 395-400mm - benzyna 1/4, gaz 1/4. Z ciekawostek to widziałem dzisiaj nówkę O2FL bez gazu i tył wcale nie był wyżej niż u mnie.

    PS. Wydaje mi się, że Skoda coś przekombinowała z tymi sprężynami, żeby zawieszenie było bardziej miękkie. Ja osobiście wybierałem Octavię, bo moim zdaniem ma sztywne zawieszenie, a takie preferuję.

    Komentarz


    • Sprężyny są miękkie do ludzie chcą jeździć komfortowo po nierównych drogach... klient chce - Skoda się dostosowuje ot i tyle spiskowej teorii dziejów. Dla 70 procent twardość sprężyn będzie ok bo wożą się sami lub w dwie osoby. Znajdzie się też oczywiście kilka osób dla których będzie za miękko ponieważ częściej wożą 5, za przeproszeniem, dup i jeszcze kilka walizek. Niestety w zależności od figur i postur to może być nawet sporo powyżej 500 kg... :diabelski_usmiech Pamiętajcie też, że twardszy, niezależny zawias z tyłu często skutkuje ząbkowaniem opon. Częsty objaw w jeżdżących na pusto kombi.
      Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

      "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

      Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

      Komentarz


      • Zamieszczone przez zepter00
        Pamiętajcie też, że twardszy, niezależny zawias z tyłu często skutkuje ząbkowaniem opon. Częsty objaw w jeżdżących na pusto kombi.
        w Fabii kombi gdzie jest belka też mi wyząbkowało opony.... wszystkie 4 koła.
        trzeba koła częsciej przekładać przód <-> tył.
        OII sprzedana


        Następca dużej czarnej - Mała czarna MC 1Z1Z

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Mynia
          Philu napisał/a:
          U mnie już po wymianie. Tył stoi wyżej a samochód jest sztywniejszy i lepiej się prowadzi.


          Ile było ,i ile jest po wymianie?
          Przed wymianą 375 po wymianie nie sprawdzałem ale tył stoi sporo wyżej. Muszę sprawdzić.

          Zamieszczone przez dziadekk
          A ja dziś dowiedziałem sie w innym warszawskim aso , że to cała wina Landi Renzo i nic z tego nie będzie (gwarancja)
          ASO ściemnia. Ja mam samochód bez gazu i jestem po wymianie sprężyn.
          Kiedyś były Octavie. Obecnie Toyota Auris TS FL 1.6 Valvematic i Toyota Yaris III 1.0 VVTi.

          Komentarz


          • Philu wymieniałeś sprężyny w Carsedzie w Mińsku czy gdzieś indziej?

            Komentarz


            • Zamieszczone przez renegat83
              Philu wymieniałeś sprężyny w Carsedzie w Mińsku czy gdzieś indziej?
              Zmieniałem w Carsedzie w Mińsku a dokładniej w Stojadłach.
              Kiedyś były Octavie. Obecnie Toyota Auris TS FL 1.6 Valvematic i Toyota Yaris III 1.0 VVTi.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez mkania777
                Zamieszczone przez dziadekk
                dowiedziałem sie w innym warszawskim aso , że to cała wina Landi Renzo
                Mianowicie, że co??? Że niby zbiornik (30kg) + paliwo (45kg) i dupa ma być aż tak nisko??? Nie bardzo w to wierzę...
                Sprężyny są miękkie...
                70 kg na samej dupie przy seryjnych sprężynach może powodować że dupa optycznie będzie siadać, jak dołozysz jeszcze z 20kg gratów w bagażniku to juz na pewno dupa siądzie

                [ Dodano: Nie 18 Mar, 12 00:20 ]
                zepter00, ano ząbkują, u mnie czuje ząbkowanie dość szybko, zaczynam raz na 5kkm zmieniać koła
                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                Komentarz


                • Proponuję też innym co także "wywalczyli swoje" o podanie adresów ASO, które już wymieniły komuś sprężyny w ramach gwarancji aby każdy w kraju mógł sobie ewentualnie coś wybrać...
                  Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                  http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                  Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                  Komentarz


                  • W weekend zmierzyłem u mnie. Tył wyszedł 375mm na 1/4 zbiornikach LPG i PB. Dzisiaj dzwoniłem do ASO Krotoski w Szczecinie i umówiłem się na serwis. Zdam relację jak będzie po oględzinach.

                    mkania777 dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam
                    Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi.

                    nasze auta: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=50170

                    Komentarz


                    • witam wszystkich, właśnie jestem po wizycie na pierwszym przeglądzie gazowym (1000 km) w ASO Marszałek Częstochowa powiedziałem przy okazji w serwisie żeby zmierzyli prześwit na tylnej osi bo nie podoba mi się że tak siedzi nisko pan odpowiedział że problem jest mu znany ,był nawet poruszany na jakimś zebraniu (tylko nie wiem czy na miejscu czy w centrali), ale nie opłaca się wymieniać sprężyn na twardsze bo to sporo kosztuje, a ja na to że skoro to jest nowy samochód i nie spełnia wymaganych wymiarów ( wyciągnąłem tabelkę z wymiarami zaczerpniętą zresztą z forum ) to proszę wysłać zapytanie do SAP i niech zrobią to w ramach gwarancji bo znam przypadki że wyrażają zgodę, odparł że nie ma problemu może się skonsultować , więc też czekam co oni odpowiedzą.
                      Mam jeszcze pytanie jak długo czekały na odpowiedz osoby którym wymieniono sprężyny?
                      I jeszcze ci którzy mają alarm META czy podano wam kod pin do awaryjnego wyłączania alarmu?

                      Komentarz


                      • ale nie opłaca się wymieniać sprężyn na twardsze bo to sporo kosztuje, oczywiście, że Skodzie nie opłaca się to w ramach gwarancji.
                        Na etapie produkcji tak skonstrułowano auto, aby psuło się po gwarancji i to SIĘ OPŁACA, a nie w trakcie gwarancji.
                        Kipiłeś/aś, to Cię mamy-Twoje ASO :lol:

                        Komentarz


                        • No to odszczekuję.

                          W piątek dzwonili, że reklamacja jest uznana (wymiar 36cm).
                          I już jestem po wymianie sprężyn (ponad 39cm).



                          mau74 - niecały tydzień (od pomiaru do wymiany)
                          Pozdrawiam
                          Marek

                          combi 1.9TDi BJB i 1.6 MPi BSE

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez mau74
                            Mam jeszcze pytanie jak długo czekały na odpowiedz osoby którym wymieniono sprężyny?
                            Tydzień!
                            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez mkania777
                              Zamieszczone przez mau74
                              Mam jeszcze pytanie jak długo czekały na odpowiedz osoby którym wymieniono sprężyny?
                              Tydzień!
                              też tydzień
                              Turas 2 mit gas naturlich

                              Komentarz


                              • no to czekam tydzień i zobaczymy.

                                Komentarz


                                • Dzisiaj byłem na pomiarach w ASO w Szczecinie. Czekam na decyzję.
                                  Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi.

                                  nasze auta: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=50170

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Seba79_Szczecin
                                    Dzisiaj byłem na pomiarach w ASO w Szczecinie. Czekam na decyzję.
                                    w którym aso byłeś ?

                                    Komentarz


                                    • cysterniarz, na Struga.
                                      Gdy wszyscy myślą, że się czegoś nie da zrobić, wtedy pojawia się ten który nie wie, że się nie da i to robi.

                                      nasze auta: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=50170

                                      Komentarz


                                      • U mnie tył już podniesiony
                                        - przed 370 mm
                                        - po jeszcze nie mierzyłem, ale widać że wyżej siedzi
                                        Czas od pomiaru do decyzji SAP 2 dni, potem wysyłka sprężyn i po 5 dniach temat zamknięty.
                                        Wymiana w InterAuto na Kocmyrzowskiej w Krakowie

                                        Komentarz


                                        • Stanowczo odradzam Centrum TMT we Wrocławiu. Odpowiedź SAP w sprawie wymiany sprężyn. Wina instalacji gazowej. Ręce mi opadły. Serwis się tłumaczy, że dołożyli wszelkich starań aby sprawę załatwić pozytywnie ale oni nic nie mogą. Będę próbował jeszcze w innych serwisach we Wrocku.

                                          Koledzy jaki jest adres do SAP Polska bo znaleźć nie mogę. Jeśli ktoś wie proszę o podanie pełnego dresu.
                                          O2 Kombi Tour

                                          O2 Tour Rosso Brunello

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez piter-wroc
                                            Stanowczo odradzam Centrum TMT we Wrocławiu. Odpowiedź SAP w sprawie wymiany sprężyn. Wina instalacji gazowej. Ręce mi opadły. Serwis się tłumaczy, że dołożyli wszelkich starań aby sprawę załatwić pozytywnie ale oni nic nie mogą. Będę próbował jeszcze w innych serwisach we Wrocku.

                                            Koledzy jaki jest adres do SAP Polska bo znaleźć nie mogę. Jeśli ktoś wie proszę o podanie pełnego dresu.
                                            Ile do blond Anielki jest tych Sapów?, może zalezy na kogo trafisz.
                                            Przecież werdykty są raczej na Wymianę bubla, a może masz w normie, choć ja też mam odpowiedź mistrza "trzebabyło nie kupować auta z gazem".
                                            Ciągle kompletuję materiał dowodowy na ASO.

                                            Adres meilowy jest na stronie skody-kontakt-formularzem kontaktowym, ale różnie to się udaje - celowo aby im głowy nie zawracać, przecież i tak są liderem sprzedaży jeszcze.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez dziadekk
                                              Przecież werdykty są raczej na Wymianę bubla, a może masz w normie
                                              Nie mam w normie bo pomiar wykazał 370mm, a prawidłowy to 394mm
                                              O2 Kombi Tour

                                              O2 Tour Rosso Brunello

                                              Komentarz


                                              • Nie mam w normie bo pomiar wykazał 370mm, a prawidłowy to 394mm[/quote]
                                                Ja poprosiłem kopię zlecenia z adnotacją "Pojazd sprawny, zawieszenie w normie"
                                                Mój pomiar, to 364 mm.
                                                [shadow=red:d9eb633c03]Można robić reklamę firmie [/shadow:d9eb633c03]:twisted:

                                                Komentarz


                                                • Zamieszczone przez piter-wroc
                                                  Koledzy jaki jest adres do SAP Polska bo znaleźć nie mogę. Jeśli ktoś wie proszę o podanie pełnego dresu
                                                  Skoda Auto Polska
                                                  ul. Warszawska 349, 61-060 Poznań
                                                  tel. 61 873 23 00, fax 61 873 24 33

                                                  nie miałem okazji sprawdzać poprawności tych danych :szeroki_usmiech
                                                  SPOT Poznań:
                                                  .....
                                                  ruszyć (_)_) i przyjeżdżać !!! ZAPRASZAMY


                                                  Error 503 Wojtas Unavailable :P

                                                  Komentarz


                                                  • nie miałem okazji sprawdzać poprawności tych danych :szeroki_usmiech
                                                    i obyś nigdy nie musiał! Dzięki za adres. Jakieś stosowne pisemko do nich napisze może przyniesie to jakiś skutek.
                                                    O2 Kombi Tour

                                                    O2 Tour Rosso Brunello

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X